Sierpnia 22 2019 15:14:37
Nawigacja
Interwencje w 2019 r.

Aktualizacja:

dnia 2019-08-21 08:08:17

Pożary:

369

Miejscowe zagrożenia:

885

Alarmy fałszywe:

55

Ogółem:

1309

Serwis

Czujka

Koło Emerytów

Fajerwerki

Klub

RODO

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Oficer prasowy

Dotacja dla OSP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji


LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP


Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu


„TOUR DE POLOGNE AMATORÓW 2019”

Szczegóły dotyczące imprezy na stronie:

www.tourdepologneamatorow.pl


Nabór 2019 - Starszy specjalista
KP PSP
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej w zawodzie strażak Państwowej Straży Pożarnej.
komenda kp psp ostrów wlkp
kontrole budynków wysokich
KP PSP
W czwartek 25 lipca 2019 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp. wspólnie ze strażakami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęli kontrole budynków wysokich mieszkalnych (o wysokości ponad 25m) zlokalizowanych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
XVI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych
KP PSP
13 lipca 2019 roku na boisku sportowym w Konradowie, gmina Sośnie przeprowadzono XVI Powiatowe Zawody Sikawek Konnych jednostek OSP powiatu ostrowskiego. W zawodach wystartowało 9 jednostek OSP, zgłaszając łącznie 15 drużyn, w tym 6 w kategorii żeńskiej oraz 9 w kategorii męskiej.
Ostrowscy strażacy wizytują obóz harcerski w miejscowości Huta
KP PSP
W dniu 15 lipca 2019 roku ostrowscy strażacy wspólnie z przedstawicielami ostrowskiej policji, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Straży Leśnej przeprowadzili wizję lokalną na terenie obozu harcerskiego zlokalizowanego w miejscowości Huta, gm. Odolanów.
Zmarł st. kpt. w st. spocz. Sławomir Hadryan
KP PSP
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim z głębokim żalem zawiadamia, że w dniu 10 lipca 2019 roku w wieku 48 lat zmarł ś.p. st.kpt. Sławomir Hadryan – funkcjonariusz w stanie spoczynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostatni dzień w służbie mł. bryg. Piotra Sobczaka
KP PSP
We wtorek 30 kwietnia 2019 r. służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zakończył mł. bryg. Piotr Sobczak, który w tym dniu przeszedł na zasłużoną emeryturę.
Doskonalenie zawodowe w marcu
Doskonalenie zawodowe
W marcu Strażacy JRG przeprowadzili serię ćwiczeń w zakresie ratownictwa chemicznego w zakresie poboru i analizy próbek.
Szkolenia podstawowe strażaków ratowników OSP
KP PSP
W środę 17 kwietnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zakończyło się drugie już w tym roku szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.
Doskonalenie zawodowe w lutym
Doskonalenie zawodowe
Strażacy ostrowskiej JRG skupili się na ćwiczeniach ze sprzętem pneumatycznym służącym do podnoszenia pojazdów, konstrukcji maszyn oraz wszelkich dużych ciężarów.
Szkolenie Pocztów sztandarowych
KP PSP
W dniu 23 marca w KP PSP Ostrów Wlkp. odbyły się warsztaty doskonalące z zakresu służby wewnętrznej i musztry.
Zbiórka krwi w ramach akcji „Spokrewnieni służbą?”
KP PSP
W czwartek 21 marca 2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KP PSP Ostrów Wlkp.
Pompa 2019
KP PSP
W dniu 19 marca 2019 r. na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Taczanów, Leśnictwo Koryta przeprowadzone zostały warsztaty pod kryptonimem „Pompa 2019”.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2018

Ilość zdarzeń

w 2018 roku

Pożary: 528
Miejscowe zagrożenia: 1655
Alarmy fałszywe: 80
Ogółem: 2263

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

469,187 unikalnych wizyt