Sierpnia 22 2017 01:43:15
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-08-21 12:53:54

Pożary:

310

Miejscowe zagrożenia:

1109

Alarmy fałszywe:

42

Ogółem:

1461

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Pożar duży budynku inwentarskiego
JRG - Interwencje
W czwartek 17 sierpnia 2017 roku, o godzinie 02.48 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (obora i budynek gospodarczy) w miejscowości Bogufałów, gm. Przygodzice.
Nawałnica nad powiatem ostrowskim oraz wideokonferencja
JRG - Interwencje
Zerwane i uszkodzone dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych, zerwane linie energetyczne, powalone na drogi drzewa, zalane posesje, nadłamane konary drzew, w sumie ponad 150 zdarzeń.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lipiec
Doskonalenie zawodowe
W lipcu strażacy JRG w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z jednostką OSP Radłów przećwiczyli dostarczanie wody na dalsze odległości.
Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje
W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.
Pożar lasu. Na szczęście to tylko ćwiczenia
KP PSP
W czwartek, 27 lipca o godzinie 12:32 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Wielowieś w gminie Sieroszewice.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wizyta strażaków w Jankowie Zaleśnym.
KP PSP
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wizyta ostrowskich strażaków w Jankowie Zaleśnym.
Narada szkoleniowa obsady SKKP
KP PSP
W dniu 19 lipca 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada szkoleniowa obsady SKKP w Ostrowie Wlkp. Uczestniczyli w niej: bryg. Jacek Wiśniewski - Komendant Powiatowy oraz mł. bryg. Roman Matecki - z-ca Komendanta Powiatowego.
Bardzo duży pożar stolarni w Wysocku Małym
JRG - Interwencje
W czwartek 13 lipca 2017 roku ok. godz. 16.30 do ostrowskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stolarni usytuowanego przy ul. Górnej w miejscowości Wysocko Małe, gm. Przygodzice.
Nawałnica nad powiatem
JRG - Interwencje
Zerwane i uszkodzone dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych to bilans nawałnicy, która przetoczyła się w poniedziałkowe popołudnie 10 lipca nad terenem powiatu ostrowskiego.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. XIV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych.
KP PSP
W niedzielę 2 lipca 2017 roku na stadionie sportowym w Sieroszewicach odbyły się XIV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych jednostek OSP powiatu ostrowskiego.
Szkolenie z zasad organizacji łączności na terenie akcji ratowniczo-gaśniczej
KP PSP
W czwartek 29 czerwca 2017 r. w godzinach popołudniowych w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieroszewicach zostało przeprowadzone szkolenie dla druhów z terenu gminy Sieroszewice z zasad organizacji łączności na potrzeby kierującego działaniem ratowniczym.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

203,794 unikalnych wizyt