Kwietnia 25 2017 00:43:49
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-04-20 14:23:10

Pożary:

191

Miejscowe zagrożenia:

287

Alarmy fałszywe:

17

Ogółem:

495

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Wypadek na obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje
W poniedziałek 17 kwietnia 2017 roku kilkanaście minut po godzinie 17-tej, na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego (droga krajowa S-11), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych: BMW X4 i Ford Mondeo.
Wielkanocne spotkanie
KP PSP
W czwartek 13 kwietnia 2017 roku o godz. 13.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim strażacy i pracownicy tut. Komendy - jak co roku - w przeddzień Świąt Wielkanocnych zgromadzili się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu marcu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu marcu strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej skupili się na ćwiczeniu trzech bloków tematycznych.
Kampania społeczna „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w piątek 31 marca 2017 roku przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadził pogadankę profilaktyczną dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Odolanowie.
Kampania społeczna „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W dniu 30 marca b.r. mł. kpt. Mateusz Byzia oraz str. Przemysław Sobczak, pełniący służbę w JRG w Ostrowie Wielkopolskim udali się z wizytą do Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach.
Zbiórka krwi w ramach akcji „Spokrewnieni służbą”
KP PSP
W środę 29 marca 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzona została zbiórki krwi w ramach akcji „SpoKREWnieni Służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Celem akcji było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym.
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
KP PSP
W środę 29 marca 2017 r. w Świetlicy Wiejskiej we Wtórku odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz gmina Ostrów Wielkopolski.
Warsztaty psychologiczne dla strażaków OSP z KSRG
KP PSP
W dniu 18 marca 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zostały zorganizowane warsztaty dotyczące aspektów psychologicznych związanych z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
KP PSP
W sobotę 18 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim 33 druhów z terenu powiatu ostrowskiego przystąpiło do egzaminu praktycznego, w ramach Szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.
41 Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej
KP PSP
W dniach 4-5 marca 2017 r. na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, w ramach 41 Biegu Piastów, zorganizowane zostały VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Ostrowscy strażacy w Gimnazjum nr 4
KP PSP
W niedzielę 12 marca 2017 roku, w ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, strażacy zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili na terenie Gimnazjum nr 4 przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim, pogadanki profilaktyczno-prewencyjne.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

169,859 unikalnych wizyt