Lutego 23 2017 19:22:20
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-02-19 12:52:39

Pożary:

91

Miejscowe zagrożenia:

94

Alarmy fałszywe:

6

Ogółem:

191

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Tlenek węgla

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wystąpienie ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i wzrostu wynagrodzeń pracowników cywilnych służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji


 
List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji


Wystąpienie roczne do strażaków wiceministra Jarosława Zielińskiego


„spoKREWnieni służbą”

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że organizuje w miesiącu marcu bieżącego roku zbiórkę krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem akcji jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym.

Dodatkowe informacje na temat organizowanej akcji można uzyskać pod nr telefonu 62 332 42 69 (w godz. od 8.00 do 15.00).

Uczniowie III LO z wizytą u ostrowskich strażaków
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w czwartek 16 lutego 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych i Kadr KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas drugich (grupa o profilu pożarniczym) III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.
Pożar duży budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje
W czwartek 9 lutego 2017 roku o godzinie 11.39 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wiosny Ludów w miejscowości Odolanów.
Narada roczna
KP PSP
We wtorek 7 lutego 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem zaproszonych gości oraz załogi odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność ostrowskiej komendy za rok 2016.
Pożar autobusu
JRG - Interwencje
W piątek 3 lutego 2017 roku kilka minut przed godziną 16-tą, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, doszło do powstania pożaru autobusu stojącego na przystanku autobusowym przy ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu styczniu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu styczniu I Zmiana służbowa ćwiczyła m. in. założenie dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego połączone z ćwiczeniami z wykorzystaniem sprzętu pneumatycznego.
Warsztaty wodno-lodowe
KP PSP
W dniu 28 stycznia 2017 r. Wydział Operacyjno – Szkoleniowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadził warsztaty doskonalące z zakresu ratownictwa wodno-lodowego na poziomie podstawowym.
Bezpieczne ferie
KP PSP
Po raz kolejny funkcjonariusze Ostrowskiej Straży Pożarnej oraz OSP w Radłowie przeprowadzili pogadanki w Szkołach Podstawowych.
Spotkanie Komendanta Powiatowego PSP z rodzicami uczniów klas I-VI
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w czwartek 26 stycznia 2017 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim: bryg. Jacek Wiśniewski przeprowadził pogadankę profilaktyczną dla rodziców uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Przygodzicach.
Strażak z wizytą u pierwszoklasistów
KP PSP
We wtorek 24 stycznia 2017 roku funkcjonariusz Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim kpt. Jacek Kowalczyk, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, zawitał do Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” w Ostrowie Wielkopolskim.
Kampania społeczna „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w środę 25 stycznia 2017 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadzili prelekcję dla mieszkańców osiedla nr 7 Zacisze - Zębców w Ostrowie Wielkopolskim.
Mały, ale tragiczny w skutkach pożar budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje
We wtorek 24 stycznia 2017 roku o godzinie 21.41 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Brzozowej w miejscowości Sośnie (gm. Sośnie).
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Zakaz wypalania traw

153,610 unikalnych wizyt