Marca 26 2017 00:26:06
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-03-24 15:57:02

Pożary:

136

Miejscowe zagrożenia:

225

Alarmy fałszywe:

14

Ogółem:

375

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji


LIST SEKRETARZA STANU W MSWIA PANA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO


Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej


List otwarty wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzeja Bartkowiaka w sprawie wojewódzkich obchodów dnia strażaka 2017.„spoKREWnieni służbą”

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że organizuje w miesiącu marcu bieżącego roku zbiórkę krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem akcji jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym.

Dodatkowe informacje na temat organizowanej akcji można uzyskać pod nr telefonu 62 332 42 69 (w godz. od 8.00 do 15.00).

Warsztaty psychologiczne dla strażaków OSP z KSRG
KP PSP
W dniu 18 marca 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zostały zorganizowane warsztaty dotyczące aspektów psychologicznych związanych z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
KP PSP
W sobotę 18 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim 33 druhów z terenu powiatu ostrowskiego przystąpiło do egzaminu praktycznego, w ramach Szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.
41 Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej
KP PSP
W dniach 4-5 marca 2017 r. na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, w ramach 41 Biegu Piastów, zorganizowane zostały VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Ostrowscy strażacy w Gimnazjum nr 4
KP PSP
W niedzielę 12 marca 2017 roku, w ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, strażacy zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili na terenie Gimnazjum nr 4 przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim, pogadanki profilaktyczno-prewencyjne.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lutym
Doskonalenie zawodowe
Miesiąc luty rozpoczęliśmy od ćwiczeń doskonalących z pianą gaśniczą, oceniając jej parametry gaśnicze, czas podania i zasięg rzutu piany.
Pożar i ewakuacja mieszkańców z kamienicy
JRG - Interwencje
W piątek 24 lutego 2017 roku kilka minut po północy do ostrowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego przy ul. Rynek, w samym centrum miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Uczniowie III LO z wizytą u ostrowskich strażaków
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w czwartek 16 lutego 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych i Kadr KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas drugich (grupa o profilu pożarniczym) III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.
Pożar duży budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje
W czwartek 9 lutego 2017 roku o godzinie 11.39 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wiosny Ludów w miejscowości Odolanów.
Narada roczna
KP PSP
We wtorek 7 lutego 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem zaproszonych gości oraz załogi odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność ostrowskiej komendy za rok 2016.
Pożar autobusu
JRG - Interwencje
W piątek 3 lutego 2017 roku kilka minut przed godziną 16-tą, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, doszło do powstania pożaru autobusu stojącego na przystanku autobusowym przy ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu styczniu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu styczniu I Zmiana służbowa ćwiczyła m. in. założenie dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego połączone z ćwiczeniami z wykorzystaniem sprzętu pneumatycznego.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

161,856 unikalnych wizyt