Stycznia 19 2017 15:52:00
Nawigacja
Interwencje w 2016 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-01-15 07:58:51

Pożary:

27

Miejscowe zagrożenia:

34

Alarmy fałszywe:

2

Ogółem:

63

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Tlenek węgla

Zakaz wypalania traw

Wypadek trzech samochodów
JRG - Interwencje
W środę 11 stycznia 2017 roku, o godzinie 17.00, na prostym odcinku ulicy Odolanowskiej w Ostrowie Wielkopolskim, najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do wypadku drogowego 3 samochodów osobowych.
Opel Vectra w rowie
JRG - Interwencje
W środę 11 stycznia 2017 roku, około godziny 8-ej rano, w miejscowości Cieszyn (gm. Sośnie), kierowca samochodu osobowego Opel Vectra stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał z drogi do przydrożnego rowu.
Dachowanie Volvo V40 na prywatnej posesji
JRG - Interwencje
We wtorek 10 stycznia 2017 roku o godzinie 21.30, w miejscowości Lamki (gm. Ostrów Wielkopolski), kierowca samochodu osobowego Volvo V40 stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał z drogi i dachował na terenie prywatnej posesji.
2,5-tonowa bela papieru uderzyła w samochód
JRG - Interwencje
We wtorek 10 stycznia 2017 roku, około godziny 6-ej rano, w miejscowości Mazury (gm. Ostrów Wielkopolski), najprawdopodobniej na skutek złego zabezpieczenia przewożonego ładunku, z samochodu ciężarowego wypadły dwie bele papieru o wadze 2,5 tony każda.
Śmiertelny wypadek na obwodnicy Nowych Skalmierzyc
JRG - Interwencje
W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku, około godziny 18-tej, w miejscowości Nowe Skalmierzyce, doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego Lancia Dedra z samochodem ciężarowym Mercedes Actros.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu grudniu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu grudniu w świątecznej atmosferze przeprowadzono ćwiczenia dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego.
Cztery osoby poszkodowane w wypadku drogowym
JRG - Interwencje
W środę 4 stycznia 2017 roku, kilka minut po godzinie 7.30 w miejscowości Głogowa (gm. Raszków), na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Fiat Croma i Fiat Panda.
Pożar w centrum fitness
JRG - Interwencje
W poniedziałek 2 stycznia 2017 roku kilkanaście minut po godzinie 17-ej, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do powstania pożaru pomieszczeń sauny w klubie fitness.
Wigilijny opłatek
KP PSP
W piątek 23 grudnia 2016 roku o godz. 12-ej strażacy i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia zgromadzili się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.
Zapoznanie z obiektem sorotowni
Doskonalenie zawodowe
W ostatnich dniach listopada wszystkie zmiany służbowe wzięły udział w zapoznaniu z obiektem sortowni odpadów przy ulicy Staroprzygodzkiej.
Kampania społeczna pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W dniu 4 grudnia 2016 roku podczas IV Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP w Ostrowie Wielkopolskim Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacek Wiśniewski oficjalnie rozpoczął kampanię społeczną MSWiA i KG PSP pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2015

Ilość zdarzeń

w 2015 roku

Pożary: 538
Miejscowe zagrożenia: 1085
Alarmy fałszywe: 49
Ogółem: 1672

Więcej informacji

Informacja

Informacja

BIP

146,323 unikalnych wizyt