Maja 06 2016 09:25:06
Nawigacja
Interwencje w 2016 r.

Aktualizacja:

dnia 2016-05-06 07:34:04

Pożary:

136

Miejscowe zagrożenia:

210

Alarmy fałszywe:

7

Ogółem:

353

Komora dymowa

Informacja

Oficer prasowy

Tlenek węgla

Zakaz wypalania traw

Życzenia z Okazji Dnia Strażaka 

Pokazy strażaków na targach rolniczo-ogrodniczych
KP PSP
W niedzielę 17 kwietnia 2016 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach odbyły się XVII Targi rolno-ogrodnicze pn. "Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu".
Prewencja społeczna
KP PSP
W ramach realizacji programu profilaktycznego „Zgaś ryzyko” w poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadził prelekcję dla członków Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku z gminy Odolanów.
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
KP PSP
W piątek 8 kwietnia 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Sośniach odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz gmina Sośnie.
Doskonalenie zawodowe za miesiąc marzec
Doskonalenie zawodowe
W ramach doskonalenia zawodowego w miesiącu marcu ostrowscy strażacy przeprowadzili m.in zajęcia teoretyczne i praktyczne ze sposobów gaszenia pożarów substancji ropopochodnych.
Otwarte strażnice
KP PSP
Po raz kolejny przeprowadzona została w siedzibie Komendy Powiatowej PSP Ostrów Wlkp. akcja edukacyjna „Otwarte Strażnice”, która miała miejsce w pierwszą niedzielę kwietnia 2016 roku.
Ślubowanie trzech strażaków
KP PSP
W piątek 1 kwietnia 2016 roku punktualnie o godzinie 8:30 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste ślubowanie trzech nowoprzyjętych stażystów.
Cztery osoby poszkodowane w wypadku drogowym
JRG - Interwencje
W niedzielę Wielkanocną 27 marca 2016 roku kilka minut po godzinie 22-ej, na ul. Koźmińskiej w miejscowości Raszków, najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowca samochodu osobowego Rover 200 stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w słup energetyczny.
3 kwietnia 2016 roku otwarta strażnica
KP PSP
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że w dniu 3 kwietnia 2016 roku (niedziela) w siedzibie tut. Komendy prowadzona będzie kolejna akcja edukacyjna „OTWARTE STRAŻNICE”.
Wielkanocne spotkanie
KP PSP
We wtorek 22 marca 2016 roku o godz. 13.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim strażacy i pracownicy tut. Komendy - jak co roku - w przeddzień Świąt Wielkanocnych zgromadzili się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym.
Prewencja społeczna dla seniorów
KP PSP
W środę 9 marca 2016 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych i Kadr Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim: bryg. Krzysztof Biernacki i mł. bryg. Piotr Sobczak przeprowadzili prelekcję, w trakcie której omówili zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2015

Ilość zdarzeń

w 2015 roku

Pożary: 538
Miejscowe zagrożenia: 1085
Alarmy fałszywe: 49
Ogółem: 1672

Więcej informacji

BIP

Informacja

82,664 unikalnych wizyt