Października 23 2016 22:21:12
Nawigacja
Interwencje w 2016 r.

Aktualizacja:

dnia 2016-10-19 16:43:54

Pożary:

336

Miejscowe zagrożenia:

865

Alarmy fałszywe:

36

Ogółem:

1237

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Tlenek węgla

Zakaz wypalania traw

Aktualizacja 21.10.2016 r. - Nabór do służby
KP PSP
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu październiku
Doskonalenie zawodowe
Ten miesiąc obfituje w ćwiczenia na obiektach. Zaczęliśmy od ćwiczeń w KP Policji w Ostrowie Wielkopolskim.
Tragiczny w skutkach pożar jednorodzinnego budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje
W czwartek 13 października 2016 roku kilka minut po godzinie 1-ej w nocy do ostrowskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego przy ul. Południowej w miejscowości Fabianów, gm. Nowe Skalmierzyce.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu wrześniu
Doskonalenie zawodowe
Miesiąc wrzesień upłynął spokojnie pod względem wyjazdów ratowniczych więc strażacy mogli wykorzystać czas na doskonalenie zawodowe.
X Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego
KP PSP
W niedzielę 25 września 2016 roku na terenie Parku Natury w Odolanowie odbyły się - zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Urząd Gminy i Miasta Odolanów - X Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego.
VI Turniej Czterech Wspinalni
KP PSP
W dniu 22 września 2016 roku przeprowadzono w Ostrowie Wielkopolskim czwarte zawody w ramach VI Edycji Turnieju Czterech Wspinalni "Krotoszyn - Pleszew – Kalisz – Ostrów Wielkopolski ", w których uczestniczyło 39 zawodników.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu sierpniu
Doskonalenie zawodowe
W dniu 4 sierpnia 2016 roku w ramach doskonalenia zawodowego, przeprowadzono ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie tutejszej komendy.
Tragedia na przejeździe kolejowym
JRG - Interwencje
We wtorek 16 sierpnia 2016 roku kilka minut przed godziną 8.30, w pobliżu miejscowości Odolanów, najprawdopodobniej na skutek niezachowania należytej ostrożności, kierujący ciągnikiem rolniczym, pomimo znaku drogowego „STOP” wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z lokomotywą.
Ostrowski strażak w starciu o tytuł „Najtwardszego strażaka”
KP PSP
W dniach 12-13 sierpnia 2016 r. w Szczecinie odbyła się 6. edycja starcia strażaków o tytuł „Najtwardszego Strażaka”, formule zawodów - Firefighter Combat Challenge 2016.
Ćwiczenia na terenie Zakładu Dużego Ryzyka
Doskonalenie zawodowe
W dniu 9 sierpnia 2016 roku na terenie Zakładu Dużego Ryzyka – zakład produkcyjny CORRECT, odbyły się ćwiczenia aplikacyjno – praktyczne pn.: Przeciwdziałanie poważnej awarii przemysłowej w wyniku wystąpienia wycieku z rozszczelnionej instalacji z TDI.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lipcu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu lipcu w ramach doskonalenia zawodowego strażacy z JRG Ostrów Wielkopolski zrealizowali m.in. ćwiczenia grupy ratownictwa chemiczno - ekologicznego.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2015

Ilość zdarzeń

w 2015 roku

Pożary: 538
Miejscowe zagrożenia: 1085
Alarmy fałszywe: 49
Ogółem: 1672

Więcej informacji

Informacja

Informacja

BIP

122,446 unikalnych wizyt