Października 23 2017 06:25:39
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-10-20 18:35:35

Pożary:

369

Miejscowe zagrożenia:

1881

Alarmy fałszywe:

51

Ogółem:

2301

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Tragiczny wypadek w Przygodzicach
JRG - Interwencje

    W sobotę 27 maja 2017 roku, kilka minut po godzinie 22.30, w miejscowości Przygodzice, najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowca samochodu osobowego Renault Megane, na łuku drogi, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg, wypadł z drogi i dachował.

    W pojeździe oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze 3 osoby. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych i oddalił z miejsca wypadku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu 3 osób na zewnątrz samochodu, a następnie udzieleniu dwóm poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, kołnierz ortopedyczny, opatrywanie ran, zabezpieczenie przed utratą ciepła). W tym samym czasie Zespół Ratownictwa Medycznego prowadził reanimację trzeciej osoby poszkodowanej, niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon reanimowanego mężczyzny. Następnie strażacy przystąpili do przeszukiwania pobliskiego lasu w celu odnalezienia mężczyzny kierującego pojazdem. Poszukiwania zostały zakończone po uzyskaniu informacji o ujęciu poszukiwanego przez funkcjonariuszy policji. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję strażacy odłączyli przewody od akumulatora oraz usunęli pozostałości powypadkowe z drogi.

    W akcji trwającej prawie 4 godziny udział brały: 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 2 zastępy OSP: OSP Przygodzice (KSRG) i 1 OSP Janków Przygodzki.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

222,086 unikalnych wizyt