Kwietnia 23 2018 02:04:53
Nawigacja
Interwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-04-20 07:37:54

Pożary:

193

Miejscowe zagrożenia:

269

Alarmy fałszywe:

23

Ogółem:

485

Fajerwerki

Klub

Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃKampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Tragiczny wypadek w Przygodzicach
JRG - Interwencje

    W sobotę 27 maja 2017 roku, kilka minut po godzinie 22.30, w miejscowości Przygodzice, najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowca samochodu osobowego Renault Megane, na łuku drogi, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg, wypadł z drogi i dachował.

    W pojeździe oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze 3 osoby. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych i oddalił z miejsca wypadku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu 3 osób na zewnątrz samochodu, a następnie udzieleniu dwóm poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, kołnierz ortopedyczny, opatrywanie ran, zabezpieczenie przed utratą ciepła). W tym samym czasie Zespół Ratownictwa Medycznego prowadził reanimację trzeciej osoby poszkodowanej, niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon reanimowanego mężczyzny. Następnie strażacy przystąpili do przeszukiwania pobliskiego lasu w celu odnalezienia mężczyzny kierującego pojazdem. Poszukiwania zostały zakończone po uzyskaniu informacji o ujęciu poszukiwanego przez funkcjonariuszy policji. Po dokonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję strażacy odłączyli przewody od akumulatora oraz usunęli pozostałości powypadkowe z drogi.

    W akcji trwającej prawie 4 godziny udział brały: 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 2 zastępy OSP: OSP Przygodzice (KSRG) i 1 OSP Janków Przygodzki.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

294,585 unikalnych wizyt