Maja 22 2018 06:25:06
Nawigacja
Interwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-05-20 08:10:09

Pożary:

240

Miejscowe zagrożenia:

364

Alarmy fałszywe:

29

Ogółem:

633

Fajerwerki

Klub

Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃKampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje

    W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), na obwodnicy miasta Ostrowa Wlkp. (droga S11), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zjazdu z ronda doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego - chłodni na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.

    W pojeździe przewożone były półtusze wieprzowe w ilości 531 sztuk - 21,5 tony. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem na miejsce wypadku pierwszych zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu znajdującej się w pobliżu miejsca zdarzenia studzienki przed przedostaniem się do niej oleju, odłączeniu akumulatorów w ciągniku siodłowym oraz wypompowaniu ze zbiorników uszkodzonego pojazdu pozostałego oleju napędowego. Następnie strażacy przy użyciu pompy membranowej zebrali olej napędowy z drogi. Kierujący działaniami podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia dodatkowych sił i środków w celu przeniesienia półtuszy do podstawionego samochodu chłodni, jednak obecny na miejscu zdarzenia lekarz weterynarii, ze względów sanitarnych nie wyraził na to zgody. Przeniesieniem półtuszy zajęła się specjalistyczna firma przeładunkowa, która przybyła na miejsce wypadku. Następnie przy wykorzystaniu dźwigu ciągnik siodłowy wraz z przyczepą został postawiony na koła i odholowany.

    W akcji trwającej 14 godzin udział brały: 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 6 zastępów OSP, w tym 1 zastęp z KSRG.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

310,062 unikalnych wizyt