Października 23 2017 06:27:52
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-10-20 18:35:35

Pożary:

369

Miejscowe zagrożenia:

1881

Alarmy fałszywe:

51

Ogółem:

2301

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje

    W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), na obwodnicy miasta Ostrowa Wlkp. (droga S11), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zjazdu z ronda doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego - chłodni na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.

    W pojeździe przewożone były półtusze wieprzowe w ilości 531 sztuk - 21,5 tony. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem na miejsce wypadku pierwszych zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu znajdującej się w pobliżu miejsca zdarzenia studzienki przed przedostaniem się do niej oleju, odłączeniu akumulatorów w ciągniku siodłowym oraz wypompowaniu ze zbiorników uszkodzonego pojazdu pozostałego oleju napędowego. Następnie strażacy przy użyciu pompy membranowej zebrali olej napędowy z drogi. Kierujący działaniami podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia dodatkowych sił i środków w celu przeniesienia półtuszy do podstawionego samochodu chłodni, jednak obecny na miejscu zdarzenia lekarz weterynarii, ze względów sanitarnych nie wyraził na to zgody. Przeniesieniem półtuszy zajęła się specjalistyczna firma przeładunkowa, która przybyła na miejsce wypadku. Następnie przy wykorzystaniu dźwigu ciągnik siodłowy wraz z przyczepą został postawiony na koła i odholowany.

    W akcji trwającej 14 godzin udział brały: 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 6 zastępów OSP, w tym 1 zastęp z KSRG.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

222,115 unikalnych wizyt