KP PSP Ostrów Wielkopolski
Sierpnia 22 2018 07:28:50
Nawigacja
Interwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-08-21 08:03:47

Pożary:

370

Miejscowe zagrożenia:

1123

Alarmy fałszywe:

52

Ogółem:

1545

Potrzebna pomoc !

Pielgrzymka

Fajerwerki

Klub

RODO

Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃKampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Pożar duży pałacyku w Sieroszewicach
JRG - Interwencje

    W niedzielę 24 września 2017 roku, o godzinie 16.31 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze pałacyku w miejscowości Sieroszewice - w pałacyku o charakterze zabytkowym znajdują się mieszkania komunalne, w których zamieszkuje 7 rodzin, w sumie 27 osób.

    Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze i dach obiektu. W momencie powstania pożaru w budynku znajdowało się 14 osób, 12-cie z nich ewakuowało się na zewnątrz budynku jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji dwóch osób, w tym jednej niepełnosprawnej za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody i piany podawanych z poziomu terenu oraz z dwóch podnośników. Pożar, ze względu na drewnianą konstrukcję stropów i dachu bardzo gwałtownie się rozprzestrzeniał, płomienie sięgały kilkunastu metrów wysokości, a czarny, gęsty dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Kilkudziesięciu strażaków potrzebowało aż 1,5 godziny, aby zlokalizować pożar. Mieszkańcy budynku zostali przewiezieni autokarem do budynku sali wiejskiej. W trakcie prowadzonych działań powołany został sztab kryzysowy, w pracach którego uczestniczyły grupy operacyjne z KW PSP Poznań i KP PSP Ostrów Wlkp.

    W akcji trwającej prawie 12 godzin brało udział: 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 9 zastępów OSP. W sumie z pożarem walczyło 60 strażaków. Dochodzenie, mające ustalić przyczynę pożaru, prowadzi Policja.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Biernacki


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

344,570 unikalnych wizyt