Sierpnia 20 2019 22:56:42
Nawigacja
Interwencje w 2019 r.

Aktualizacja:

dnia 2019-08-12 07:27:45

Pożary:

365

Miejscowe zagrożenia:

831

Alarmy fałszywe:

51

Ogółem:

1247

Serwis

Czujka

Koło Emerytów

Fajerwerki

Klub

RODO

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Oficer prasowy

Ewakuacja obozowiska w Hucie
KP PSP

    W dniu 19 lipca 2018 r. o godzinie 21:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie od Komendanta Obozu Harcerskiego w miejscowości Huta gm. Odolanów z prośbą o pomoc w ewakuacji jego uczestników.


    Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało 5 zastępów PSP, 3 zastępy OSP z KSRG oraz 2 zastępy OSP spoza KSRG, były to głównie pojazdy mogące przewozić osoby oraz mienie.

    Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że ostatni odcinek głównej drogi dojazdowej do obozowiska, jak i droga alternatywna są częściowo zalane. Padający intensywny deszcz spowodował zalanie polany przed namiotami, stąd prawdopodobnie obawa przed dalszym zalewaniem i decyzja o rozpoczęciu ewakuacji. Dzieci znajdowały się pod zadaszeniem budynku gospodarczego usytuowanego na polanie przy obozowisku, skąd zostały przewiezione do Szkoły Podstawowej w miejscowości Świeca, łącznie ewakuowano 44 dzieci i 9 osób dorosłych.

    Równocześnie z ewakuacją prowadzone były czynności zmierzające do obniżenia poziomu wody polegające na wykonywaniu niewielkich przekopów w celu odprowadzenia wody. Po zakończeniu ewakuacji Komendant obozu przekazał informację o jego rozwiązaniu i zwrócił się z prośbą o pomoc w przetransportowaniu rzeczy uczestników do miejsca zastępczego. Ponadto ze strony Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dostarczone zostały koce z uwagi na konieczność noclegu w miejscu ewakuacji. Po zakończeniu działań teren obozowiska przekazano Policji celem nadzorowania. W dniu następnym strażacy uczestniczyli również w działaniach związanych ze zwinięciem obozowiska. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej i 35 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Jacek Kowalczyk


Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2018

Ilość zdarzeń

w 2018 roku

Pożary: 528
Miejscowe zagrożenia: 1655
Alarmy fałszywe: 80
Ogółem: 2263

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

468,686 unikalnych wizyt