Grudnia 14 2018 14:19:16
Nawigacja
Interwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-12-06 09:37:54

Pożary:

501

Miejscowe zagrożenia:

1590

Alarmy fałszywe:

72

Ogółem:

2163

Pomóż Jackowi!

Pielgrzymka

Fajerwerki

Klub

RODO

Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃKampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Aktualizacja galerii
Admin
Aktualizacja działu "Galeria zdjęć" - nowy pojazd i sprzęt (SCANIA).
Wielki sukces ostrowskiego strażaka - najlepszy wśród najlepszych
KP PSP
W dniach 10 i 11 sierpnia 2018 roku w Szczecinie odbyły się zawody pn. Toughest Firefighter Challenge Szczecin 2018. Tydzień później w dniu 19 sierpnia 2018 roku, w Raciborzu odbyły się zawody Firefighter Combat Challenge Racibórz 2018.
Przekazanie maskotek „Miś-ratownik” ostrowskim strażakom
KP PSP
W piątek 10 sierpnia 2018 roku, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste przekazanie ostrowskim strażakom maskotek „Miś-ratownik”.
Nabór 2018 - Starszy technik w sekcji finansów - Aktualizacja dn. 20.09.2018
KP PSP
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej w zawodzie: strażak Państwowej Straży Pożarnej (1 osoba) - etat docelowy: starszy technik w sekcji finansów.
komenda kp psp ostrów wlkp
Doskonalenie zawodowe w lipcu
Doskonalenie zawodowe
Rozpoczęły się wakacje oraz obozy harcerskie, a w związku z tym także kontrole oraz rozpoznania operacyjne takich obozowisk na terenie powiatu przez strażaków z JRG oraz z wydziału prewencji i kadr oraz operacyjno- szkoleniowego.
Obóz harcerski w Stanicy „Zielona Polana”
KP PSP
W dniach 28 i 30 lipca 2018 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w wizji lokalnej na terenie obozu harcerskiego w Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Rawicz. W wizji uczestniczyli również przedstawiciele Policji.
Ćwiczenia na obiekcie
KP PSP
W dniu 25 lipca na dachu budynku prototypowni prowadzone są prace remontowe przez firmę zewnętrzną, polegające na wymianie izolacji powierzchni dachu. W wyniku niezachowania ostrożności dochodzi do powstania pożaru.
Ewakuacja obozowiska w Hucie
KP PSP
W dniu 19 lipca 2018 r. o godzinie 21:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie od Komendanta Obozu Harcerskiego w miejscowości Huta gm. Odolanów z prośbą o pomoc w ewakuacji jego uczestników.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Strażacy z wizytą w Jankowie Zaleśnym
KP PSP
W dniu 17 lipca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Jankowie Zaleśnym miało miejsce spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach zorganizowanych przez miejscową parafię.
Wizja lokalna obozowiska w Hucie
KP PSP
W dniu 16 lipca 2018 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim na czele z z-cą Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Romanem Mateckim uczestniczyli w wizji lokalnej na terenie obozowiska.
XV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych
KP PSP
W niedzielę 8 lipca 2018 roku na boisku sportowym w Raszkowie przeprowadzono XV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych jednostek OSP powiatu ostrowskiego.
Doskonalenie zawodowe w czerwcu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu czerwcu strażacy ostrowskiej JRG uczestniczyli rozpoznaniu operacyjnym kąpielisk na powiecie ostrowskim.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

387,069 unikalnych wizyt