Czerwca 28 2017 02:24:37
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-06-27 10:44:56

Pożary:

267

Miejscowe zagrożenia:

465

Alarmy fałszywe:

26

Ogółem:

758

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Strażackie „majOSTaszki”
KP PSP
W sobotę i niedzielę (6-7 maja 2017 roku) na terenie kompleksu Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbył się tradycyjny Festyn Miejski „majOSTaszki”.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkanie z nauczycielami SP w Radłowie.
KP PSP
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Spotkanie komendanta powiatowego PSP z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Radłowie.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Uczniowie z PWSZ w Kaliszu
KP PSP
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Uczniowie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu z wizytą u ostrowskich strażaków.
Ćwiczenia na terenie zakładu COM40 w Nowych Skalmierzycach
KP PSP
25 kwietnia 2017 r. na terenie zakładu COM40 zorganizowane zostały ćwiczenia zgrywające dla jednostek OSP z terenu gminy Nowe Skalmierzyce, gminy Sieroszewice oraz zastępu z JRG Ostrów Wlkp.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” - Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wlkp.
KP PSP
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Z-ca komendanta powiatowego PSP z wizytą u nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.
Warsztaty Ratownictwa Technicznego
KP PSP
W dniu 22 kwietnia 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz na terenie złomowiska zostały zorganizowane warsztaty z zasad organizacji ratownictwa technicznego dla jednostek OSP włączonych do KSRG z terenu powiatu ostrowskiego.
Wypadek na obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje
W poniedziałek 17 kwietnia 2017 roku kilkanaście minut po godzinie 17-tej, na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego (droga krajowa S-11), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych: BMW X4 i Ford Mondeo.
Wielkanocne spotkanie
KP PSP
W czwartek 13 kwietnia 2017 roku o godz. 13.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim strażacy i pracownicy tut. Komendy - jak co roku - w przeddzień Świąt Wielkanocnych zgromadzili się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu marcu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu marcu strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej skupili się na ćwiczeniu trzech bloków tematycznych.
Kampania społeczna „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w piątek 31 marca 2017 roku przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadził pogadankę profilaktyczną dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Odolanowie.
Kampania społeczna „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
KP PSP
W dniu 30 marca b.r. mł. kpt. Mateusz Byzia oraz str. Przemysław Sobczak, pełniący służbę w JRG w Ostrowie Wielkopolskim udali się z wizytą do Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Przygodzicach.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

186,165 unikalnych wizyt