Czerwca 28 2017 02:22:50
Nawigacja
Interwencje w 2017 r.

Aktualizacja:

dnia 2017-06-27 10:44:56

Pożary:

267

Miejscowe zagrożenia:

465

Alarmy fałszywe:

26

Ogółem:

758

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Zbiórka krwi w ramach akcji „Spokrewnieni służbą”
KP PSP
W środę 29 marca 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzona została zbiórki krwi w ramach akcji „SpoKREWnieni Służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Celem akcji było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym.
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
KP PSP
W środę 29 marca 2017 r. w Świetlicy Wiejskiej we Wtórku odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz gmina Ostrów Wielkopolski.
Warsztaty psychologiczne dla strażaków OSP z KSRG
KP PSP
W dniu 18 marca 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zostały zorganizowane warsztaty dotyczące aspektów psychologicznych związanych z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
KP PSP
W sobotę 18 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim 33 druhów z terenu powiatu ostrowskiego przystąpiło do egzaminu praktycznego, w ramach Szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.
41 Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej
KP PSP
W dniach 4-5 marca 2017 r. na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, w ramach 41 Biegu Piastów, zorganizowane zostały VII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Ostrowscy strażacy w Gimnazjum nr 4
KP PSP
W niedzielę 12 marca 2017 roku, w ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, strażacy zmiany II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili na terenie Gimnazjum nr 4 przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim, pogadanki profilaktyczno-prewencyjne.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lutym
Doskonalenie zawodowe
Miesiąc luty rozpoczęliśmy od ćwiczeń doskonalących z pianą gaśniczą, oceniając jej parametry gaśnicze, czas podania i zasięg rzutu piany.
Pożar i ewakuacja mieszkańców z kamienicy
JRG - Interwencje
W piątek 24 lutego 2017 roku kilka minut po północy do ostrowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego przy ul. Rynek, w samym centrum miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Uczniowie III LO z wizytą u ostrowskich strażaków
KP PSP
W ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną pt. „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, w czwartek 16 lutego 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych i Kadr KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas drugich (grupa o profilu pożarniczym) III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.
Pożar duży budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje
W czwartek 9 lutego 2017 roku o godzinie 11.39 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wiosny Ludów w miejscowości Odolanów.
Narada roczna
KP PSP
We wtorek 7 lutego 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem zaproszonych gości oraz załogi odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność ostrowskiej komendy za rok 2016.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2016

Ilość zdarzeń

w 2016 roku

Pożary: 382
Miejscowe zagrożenia: 1060
Alarmy fałszywe: 42
Ogółem: 1484

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

186,134 unikalnych wizyt