Stycznia 24 2018 02:59:26
Nawigacja
Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃInterwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-01-23 22:42:16

Pożary:

21

Miejscowe zagrożenia:

44

Alarmy fałszywe:

4

Ogółem:

69

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Osoby niesłyszące

Kontrole obiektów zabytkowych i sakralnych
KP PSP
W ostatnim dniu sierpnia 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. wspólnie ze strażakami zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej rozpoczęli kontrole budynków zabytkowych i sakralnych zlokalizowanych na terenie powiatu ostrowskiego.
Warsztaty w gminie Odolanów
KP PSP
W dniu 26 sierpnia 2017 r. na terenie gminy Odolanów zostały zorganizowane warsztaty z zasad organizacji ratownictwa technicznego, zasad organizacji łączności oraz dostarczania wody na terenie akcji, w których uczestniczyło JRG Ostrów Wielkopolski oraz jednostki OSP z terenu gminy Odolanów.
Tragiczny wypadek w Rąbczynie
JRG - Interwencje
We wtorek 22 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 14-tej, w miejscowości Rąbczyn (gm. Raszków), podczas prac remontowych na prywatnej posesji, doszło do zawalenia się fragmentu ściany, który przygniótł pracującego tam 34-letniego mężczyznę.
Pożar duży budynku inwentarskiego
JRG - Interwencje
W czwartek 17 sierpnia 2017 roku, o godzinie 02.48 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (obora i budynek gospodarczy) w miejscowości Bogufałów, gm. Przygodzice.
Nawałnica nad powiatem ostrowskim oraz wideokonferencja
JRG - Interwencje
Zerwane i uszkodzone dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych, zerwane linie energetyczne, powalone na drogi drzewa, zalane posesje, nadłamane konary drzew, w sumie ponad 150 zdarzeń.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lipiec
Doskonalenie zawodowe
W lipcu strażacy JRG w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z jednostką OSP Radłów przećwiczyli dostarczanie wody na dalsze odległości.
Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje
W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.
Pożar lasu. Na szczęście to tylko ćwiczenia
KP PSP
W czwartek, 27 lipca o godzinie 12:32 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, otrzymało informację o pożarze lasu w miejscowości Wielowieś w gminie Sieroszewice.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wizyta strażaków w Jankowie Zaleśnym.
KP PSP
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wizyta ostrowskich strażaków w Jankowie Zaleśnym.
Narada szkoleniowa obsady SKKP
KP PSP
W dniu 19 lipca 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada szkoleniowa obsady SKKP w Ostrowie Wlkp. Uczestniczyli w niej: bryg. Jacek Wiśniewski - Komendant Powiatowy oraz mł. bryg. Roman Matecki - z-ca Komendanta Powiatowego.
Bardzo duży pożar stolarni w Wysocku Małym
JRG - Interwencje
W czwartek 13 lipca 2017 roku ok. godz. 16.30 do ostrowskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stolarni usytuowanego przy ul. Górnej w miejscowości Wysocko Małe, gm. Przygodzice.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

258,544 unikalnych wizyt