Lutego 20 2018 06:31:43
Nawigacja
Interwencje w 2018 r.

Aktualizacja:

dnia 2018-02-18 08:18:01

Pożary:

59

Miejscowe zagrożenia:

99

Alarmy fałszywe:

7

Ogółem:

165

Klub

Konkurs


Konkurs

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE NA CO DZIEŃBezpieczne ferie

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Komora dymowa

Oficer prasowy

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków OSP
KP PSP
W sobotę 16 września 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim 20 druhów z terenu powiatu ostrowskiego przystąpiło do egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Finał kontroli obiektów zabytkowych i sakralnych
KP PSP
W dniu 14 września 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. wspólnie ze strażakami zmiany służbowej JRG zakończyli kontrole budynków zabytkowych i sakralnych zlokalizowanych na terenie powiatu ostrowskiego.
Kolejne kontrole obiektów zabytkowych i sakralnych
KP PSP
Skontrolowano kolejny obiekt zabytkowo-sakralnych - kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w miejscowości Ołobok, gm. Sieroszewice.
X Zawody Powiatowe OSP
KP PSP
W niedzielne popołudnie 10 września 2017 roku na boisku sportowym w Raszkowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu ostrowskiego.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu sierpniu
Doskonalenie zawodowe
W sierpniu strażacy JRG w Ostrowie Wielkopolskim przećwiczyli m.in wytwarzanie piany gaśniczej przy użyciu armatury wodno-pianowej.
Kontrole obiektów zabytkowych i sakralnych
KP PSP
W ostatnim dniu sierpnia 2017 roku funkcjonariusze Wydziału ds. Kontrolno-Rozpoznawczych Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. wspólnie ze strażakami zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej rozpoczęli kontrole budynków zabytkowych i sakralnych zlokalizowanych na terenie powiatu ostrowskiego.
Warsztaty w gminie Odolanów
KP PSP
W dniu 26 sierpnia 2017 r. na terenie gminy Odolanów zostały zorganizowane warsztaty z zasad organizacji ratownictwa technicznego, zasad organizacji łączności oraz dostarczania wody na terenie akcji, w których uczestniczyło JRG Ostrów Wielkopolski oraz jednostki OSP z terenu gminy Odolanów.
Tragiczny wypadek w Rąbczynie
JRG - Interwencje
We wtorek 22 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 14-tej, w miejscowości Rąbczyn (gm. Raszków), podczas prac remontowych na prywatnej posesji, doszło do zawalenia się fragmentu ściany, który przygniótł pracującego tam 34-letniego mężczyznę.
Pożar duży budynku inwentarskiego
JRG - Interwencje
W czwartek 17 sierpnia 2017 roku, o godzinie 02.48 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (obora i budynek gospodarczy) w miejscowości Bogufałów, gm. Przygodzice.
Nawałnica nad powiatem ostrowskim oraz wideokonferencja
JRG - Interwencje
Zerwane i uszkodzone dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych, zerwane linie energetyczne, powalone na drogi drzewa, zalane posesje, nadłamane konary drzew, w sumie ponad 150 zdarzeń.
Doskonalenie zawodowe w miesiącu lipiec
Doskonalenie zawodowe
W lipcu strażacy JRG w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z jednostką OSP Radłów przećwiczyli dostarczanie wody na dalsze odległości.
Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje
W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2017

Ilość zdarzeń

w 2017 roku

Pożary: 420
Miejscowe zagrożenia: 2136
Alarmy fałszywe: 65
Ogółem: 2621

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

269,910 unikalnych wizyt