Sierpnia 20 2019 22:14:45
Nawigacja
Interwencje w 2019 r.

Aktualizacja:

dnia 2019-08-12 07:27:45

Pożary:

365

Miejscowe zagrożenia:

831

Alarmy fałszywe:

51

Ogółem:

1247

Serwis

Czujka

Koło Emerytów

Fajerwerki

Klub

RODO

Kampania

Czad i ogień

Bezpieczny wypoczynek

Oficer prasowy

Nabór 2018 - Starszy technik w sekcji finansów - Aktualizacja dn. 20.09.2018
KP PSP
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej w zawodzie: strażak Państwowej Straży Pożarnej (1 osoba) - etat docelowy: starszy technik w sekcji finansów.
komenda kp psp ostrów wlkp
Doskonalenie zawodowe w lipcu
Doskonalenie zawodowe
Rozpoczęły się wakacje oraz obozy harcerskie, a w związku z tym także kontrole oraz rozpoznania operacyjne takich obozowisk na terenie powiatu przez strażaków z JRG oraz z wydziału prewencji i kadr oraz operacyjno- szkoleniowego.
Obóz harcerski w Stanicy „Zielona Polana”
KP PSP
W dniach 28 i 30 lipca 2018 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w wizji lokalnej na terenie obozu harcerskiego w Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Rawicz. W wizji uczestniczyli również przedstawiciele Policji.
Ćwiczenia na obiekcie
KP PSP
W dniu 25 lipca na dachu budynku prototypowni prowadzone są prace remontowe przez firmę zewnętrzną, polegające na wymianie izolacji powierzchni dachu. W wyniku niezachowania ostrożności dochodzi do powstania pożaru.
Ewakuacja obozowiska w Hucie
KP PSP
W dniu 19 lipca 2018 r. o godzinie 21:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie od Komendanta Obozu Harcerskiego w miejscowości Huta gm. Odolanów z prośbą o pomoc w ewakuacji jego uczestników.
Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Strażacy z wizytą w Jankowie Zaleśnym
KP PSP
W dniu 17 lipca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Jankowie Zaleśnym miało miejsce spotkanie z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach zorganizowanych przez miejscową parafię.
Wizja lokalna obozowiska w Hucie
KP PSP
W dniu 16 lipca 2018 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim na czele z z-cą Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Romanem Mateckim uczestniczyli w wizji lokalnej na terenie obozowiska.
XV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych
KP PSP
W niedzielę 8 lipca 2018 roku na boisku sportowym w Raszkowie przeprowadzono XV Powiatowe Zawody Sikawek Konnych jednostek OSP powiatu ostrowskiego.
Doskonalenie zawodowe w czerwcu
Doskonalenie zawodowe
W miesiącu czerwcu strażacy ostrowskiej JRG uczestniczyli rozpoznaniu operacyjnym kąpielisk na powiecie ostrowskim.
Warsztaty doskonalące z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych
Doskonalenie zawodowe
W dniach 27-29 czerwca w Lewkowie (gm. Ostrów Wlkp.) odbyły się warsztaty doskonalące z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.
Warsztaty Ratownictwa Wodnego
KP PSP
W dniu 25 czerwca 2018 r. na akwenie wodnym Szperek w miejscowości Antonin zorganizowane zostały warsztaty z zasad organizacji ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym dla jednostek OSP z terenu powiatu ostrowskiego.
Powiatowe Zawody MDP 2018
KP PSP
W niedzielę 17 czerwca 2018 roku w na stadionie sportowym w Sieroszewicach odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu ostrowskiego.
Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2018

Ilość zdarzeń

w 2018 roku

Pożary: 528
Miejscowe zagrożenia: 1655
Alarmy fałszywe: 80
Ogółem: 2263

Więcej informacji

Informacja

BIP

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

468,626 unikalnych wizyt